خانه / دسته‌بندی نشده / تیم های لیگ برتر انگلستان چقدر در پنجره‌ی نقل و انتقالات تابستانی پول هزینه کردند؟

تیم های لیگ برتر انگلستان چقدر در پنجره‌ی نقل و انتقالات تابستانی پول هزینه کردند؟

 نگاهی کوتاه به پنجره نقل و انتقالاتی سال ۲۰۱۹

تیمهای انگلیسی چقدر در نقل و انتقالات تابستانی پول هزینه کردند؟ ما با اعداد زیادی دست و پنجه نرم کردیم.

تیمهای لیگ برتری حدود ۱.۴ میلیارد پوند برای ۹۹ خرید دائمی در پنجره‌ی تابستانی پول هزینه کردند. اما باشگاه مورد علاقه شما چقدر هزینه کرد؟

مخارج تیم‌های لیگ برتر انگلیس در این فصل نقل‌وانتقالات اختلاف کمی (۱۵۸ میلیون پوند) با تابستان سال قبل دارد. تیم های لیگ برتری برای چهارمین سال پیاپی بیش از یک میلیارد پوند در پنجره نقل و انتقالات خرج کردند.

هری مگوایر، گرانترین خرید مابین تیم های انگلیسی بود. او هم‌چنین به گرانترین مدافع وسط جهان نیز تبدیل شد. منچستریونایتد برای توانایی‌های او ۸۰ میلیون پوند خرج کرد.

آرسنال ۷۲ میلیون پوند برای نیکلاس پپه، مهاجم تیم لیل فرانسه، خرج کرد. اما این‌ها تنها خریدهای گران این فصل نبودند. تاتنهام اندومبله را با قیمت ۶۳ میلیون پوند به خدمت گرفت‌ و منچسترسیتی توانست رودری (۶۲ میلیون پوند) و ژائو کانسلو (۶۰ میلیون پوند) را به خدمت بگیرد.

رقم پرداخی باشگاهها

در این بخش از مقاله به بررسی تخصصی نقل و انتقالات باشگاه‌های مهم لیگ برتر می‌پردازیم.

منچستر یونایتد: پرخرج‌ترین باشگاه لیگ انگلستان در این فصل منچستریونایتد بود. آن‌ها ۱۴۸ میلیون پوند به باشگاههای مختلف پرداخت کردند. شیاطین سرخ هری مگوایر را از لسترسیتی، آرون ون بیساکا (۵۰ میلیون پوند) را از کریستال پالاس و دنیل جیمز (۱۸ میلیون پوند) را از سوانسی سیتی به خدمت گرفتند.

تعجب‌آور است که تیم تازه به لیگ برتر صعود کرده استون ویلا هم تقریبا هم اندازه منچستریونایتد خرج کرده و از این لحاظ دوم است. آن‌ها ۱۴۴ میلیون پوند هزینه کردند و با این مبلغ ۱۲ بازیکن را به خدمت گرفتند؛ تایرون مینگز (۲۶ میلیون پوند)، وسلی (۲۲ میلیون پوند)، مت ترگت (۱۷ میلیون پوند) و دوگلاس لوئیز (۱۵ میلیون پوند).

آرسنال: آرسنال سیاست نقل و انتقالاتی خود را به طور کامل تغییر داده و ۱۳۸ میلیون پوند هزینه کرده است. آن‌ها، پپه، ویلیام سالیبا (۲۷ میلیون پوند)، کیران تیرنی (۲۵ میلیون پوند)، داوید لوئیز (۸ میلیون پوند)، گابریل مارتینلی(۶ میلیون پوند) و دنی سبایوس (انتقال قرضی) را به خدمت گرفتند.

منچستر سیتی: ۱۳۵ میلیون پوند سرمایه گذاری کردند. سیتیزن‌ها رودری (۶۲ میلیون پوند) را از اتلتیکومادرید خریداری کردند. سپس ژائو کانسلو (۶۰ میلیون پوند) زاکازی استفن (۷ میلیون پوند) و آنجلینیو (پنج میلیون یورو) را خریداری کردند.

اورتون: تافی‌ها نیز ۱۱۸ میلیون پوند خرج کردند. آن‌ها در روز آخر الکس ایووبی را خریداری کردند. آنها به جز ایووبی بازیکنانی همچون مویز کین (۲۷ میلیون پوند)، گبامین (۲۵ میلیون پوند)، آندره گومز (۲۲ میلیون پوند) و فابیان دلف (۹ میلیون پوند) را به تیمشان اضافه نمودند.

تاتنهام: تاتنهام نیز آخرین تیمی است که از خریدهایش از مرز ۱۰۰ میلیون پوند گذشت. آنها راین سسینیون را از فولهام با قیمت ۳۰ میلیون پوند به خدمت گرفتند. قبل از سسنیون آنها اندومبله را و جک کلارک را نیز خریده بودند.

بعد از این پنج تیم، تیم‌های پرخرج امسال تیم‌هایی همانند لستر سیتی (۹۱ میلیون پوند) سپس وست هام (۷۸ میلیون پوند) نیوکاسل، ولوز، برایتون و … بودند. از نکات جالب این پنجره نقل و انتقالات نیز این بود که لیورپول، نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر و قهرمان اروپا ، حتی پنج میلیون پوند نیز خرج نکرد و بعد از نوریچ کمترین خرید را مابین تیم‌های لیگ برتر داشت.

فروش‌ها

 در مجموع باشگاه‌های لیگ برتری مبلغ ۸۰۶ میلیون پوند از فروش ۱۸۳ بازیکن دریافت کردند. این مبلغ ۳۵۹ میلیون پوند بیشتر از سال گذشته است.

چلسی: چلسی بیشترین دریافتی را مابین تیم‌های لیگ برتری داشت. آنها با فروش ادن هازارد (۱۳۰ میلیون پوند) و آلوارو موراتا (۵۸ میلیون پوند) پول خوبی به جیب زدند.

لسترسیتی: آنها هم با فروش مگوایر ۸۰ میلیون پوند درآمد داشته‌اند. بعد از آنها منچستر یونایتد (۷۴ میلیون پوند)، اورتون (۶۰ میلیون پوند)، منچسترسیتی (۵۸ میلیون پوند)، آرسنال (۵۵ میلیون پوند)، کریستال پالاس (۵۰ میلیون پوند)، بورنموث (۳۶ میلیون پوند)، وست هام (۳۳ میلیون پوند)، نیوکاسل (۳۱ میلیون پوند)، تاتنهام (۳۰ میلیون پوند)، لیورپول (۲۹ میلیون پوند)، ساوتهمپتون (۲۶ میلیون پوند)، واتفورد (۱۸ میلیون پوند)، برنلی (۸ میلیون پوند) و ولوز (۳ میلیون پوند) به ترتیب بیشترین فروش را بین تیم‌های لیگ برتری داشتند.

هزینه خالص

تمام خریدها و فروش‌ها باعث شد که استون ویلا بیشترین هزینه را میان تمام تیم‌های لیگ برتری داشته باشد. بعد از استون ویلا، آرسنال، منچسترسیتی و منچستریونایتد بیشترین هزینه خالص را میان تیم‌های لیگ برتری داشتند.

در مقابل چلسی ۱۷۳ میلیون پوند، کریستال پالاس ۳۹ میلیون پوند و لیورپول ۲۴ میلیون پوند سود کردند.

نقل و انتقالات

اورتون از لحاظ خرید و فروش‌ها فعال‌ترین تیم در پنجره نقل و انتقالات بود. آنها ۱۷ بازیکن را به فروش رساندند و ۱۰ بازیکن را نیز به صورت قرضی به دیگر تیم‌ها قرض دادند.

استون ویلا با ۱۲ بازیکن بیشتر از هر تیم دیگری در لیگ برتر بازیکن به خدمت گرفت. بعد از آنها نیز شفیلد و ولوز با ۱۰ بازیکن در رتبه دوم قرار دارند.

نوریچ  کم‌خرج‌ترین باشگاه در نقل و انتقالات این فصل بود. اما آن‌ها تنها باشگاهی نیز بودند که بیشتر از ۲ بازیکن را به صورت قرضی به خدمت گرفتند.

 

نویسنده: آدام اسمیث

مترجم: سید علی شفیعی

درباره ی mohamad_nopasand

مطلب پیشنهادی

آیا ضربات شروع مجدد عامل قهرمانی آبی‌های لندن در لیگ برتر بود؟

نویسنده: Cheuk Hei Ho مترجم: حسام الدین سماوات کاری از گروه فنی تاکتیکال آنالیز پس …