خانه / مقالات بازیکنان / کریستین اریکسن درحال تبدیل شدن به یک بازی‌ساز تاپ است

کریستین اریکسن درحال تبدیل شدن به یک بازی‌ساز تاپ است

نویسنده: محمد معلیم

مترجم: علی گودرزی

کاری از گروه فنی تاکتیکال آنالیز

 

دنی مورفی در جدیدترین مصاحبه‌اش درباره کریستین اریکسن، هافبکِ خوش‌آتیه‌ی تیم تاتنهام، چنین دیدگاهی را مطرح کرده است:
“کریستین اریکسن در حال ورود به جرگه‌ی بهترین بازی‌سازان فوتبال حال‌حاضر اروپا است”.

هافبک دانمارکی، این فصل هم توانست عملکردی بسیار خوب از خودش به نمایش بگذارد؛ فصلی که تیم لندنی برای پایان دادن به حسرت ده ساله‌ی جام‌نبردن تلاش کرد.

این بازیکن به قدری بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشت که تقریبا می‌توان از او به عنوان یکی از بهترین هافبک‌های حال‌حاضر فوتبال جهان نام برد. مورفی که خودش دوسال در تاتنهام بازی کرده بود درباره اریکسن چنین مطلبی را در نشریه‌ی ایونینگ‌استار نوشته است:

” او درحال ورود به جرگه‌ی بهترین هافبک‌های حال‌حاضر جهان است. وقتی که پا به توپ می‌شود بسیار آرام است و این آرامش، به او در گرفتن تصمیمات درست کمک می‌کند. اینکه اریکسن در تاتنهام به مدت بسیار زیادی بماند و برای این تیم بازی کند، امری بسیار مهم و حیاتی است و احتمالا دنیل لوی، مدیریت تیم تاتنهام، بتواند از پس حقوق درخواستی هافبک دانمارکی بر بیاید. البته هنوز دو سال از قراردادش باقی است و هرچه زودتر بتوانند با وی برای قرارداد جدید به توافق برسند بهتر است؛ چرا که پنجره تابستانی و جام جهانی در راه‌اند.”

اریکسن، آقای طراح

اریکسن بعد از انتقالش از آژاکس به تاتنهام در سال ٢۰۱٣، از آن زمان تا به امروز توانسته ۴۴٧ موقعیت برای هم‌تیمی‌هایش ایجاد کند و از این حیث، تنها مسوت اوزیل بیشتر از او موقعیت خلق کرده است (۴۶۵ موقعیت).

هافبک دانمارکی فصل پیش توانست ۱۵ پاس گل بدهد و به تیمش در کسب جایگاه لیگ قهرمانان اروپا کمک کرد. فصلی که در آن کوین دی‌بروینه با ۱٨ پاس گل، از این حیث جایگاه بهتری نسبت به اریکسن داشت.

این فصل اما اریکسن، ٨ پاس گل داده و ده گل زده است و درکل، در تمام دوران حرفه‌ای‌اش توانسته در ٢۱٩ بازی‌ای که برای تاتنهام به میدان رفته، روی ۱٢٢ گل تاثیر مستقیم داشته که ۵۶ تا از این گل‌ها را خودش به ثمر رسانده است. این هافبک خلاق درحال حاضر با زدن دو گل در سه بازی، فرم بسیار خوبی دارد و به دنبال بهبود دادنش است.

درباره‌ی احسان بهشتی

لیورپولی شیش آتیشه

پاسخی بگذارید