خانه / مقالات بازیکنان / معرفی ستاره های آینده – ایورینگ لوزانو

معرفی ستاره های آینده – ایورینگ لوزانو

معرفی ستاره های آینده

ایورینگ لوزانو – hirving lozano
نویسنده : مهدی رامین
کاری از گروه فنی تاکتیکال آنالیز

ایروینگ لوزانو ترسناک – Hirving Lozano
مکزیکی، قد 177، وینگر چپ، راست پا، مدت قرارداد تا 2023، ارزش در ترنسفرمارکت 6.5 میلیون یورو می باشد.

ایروینگ رودریگو لوزانو باهنا ملقب به (el chucky-چاکی) متولد 30 جولای 1995 در شهر مکزیکوسیتی می باشد. در سال 2009 به تیم جوانان پاچوکا پیوست. در 8 فوریه سال 2014 اولین بازی رسمی خود را برای پاچوکا در مقابل کلاب آمریکا در لیگ مکزیک انجام داد و تنها 5 دقیقه پس از حضور در زمین تک گل برتری تیمش را به ثمر رساند و در همان سال با پاچوکا به نائب قهرمانی کلاسورا 2014 رسید. در سال 2016، به همراه پاچوکا قهرمان کلاسورا شد و در سال 2017 قهرمان جام باشگاههای کونکاکاف شد و در این تورنمنت با زدن هشت گل، کفش طلا و جایزه برترین بازیکن جوان را به دست آورد. لوزانو در 149 بازی برای پاچوکا موفق به زدن 43 گل و ارائه 25 پاس گل بوده است.

وی در رده های سنی و تیم ملی المپیک مکزیک بازی کرده و سابقه 19 بازی ملی در رده بزرگسال و همچنین سه گل ملی را در کارنامه خود دارد.

پست تخصصی این بازیکن، سمت چپ سیستم 1-3-2-4 می باشد. لوزانو راست پا تمام ویژگی های یک وینگر کلاسیک را داراست.

سرعت و قدرت دریبل زنی بالا، از عمده تواناییهای این بازیکن 174 سانتی متری است که میتواند با آن هر مدافعی را از پیش رو بردارد. همچنین او پای راست قدرتمند و قدرت شوتزنی بالا و قابلیت ارسال از جناحین با هر دو پا را داراست.
خودخواهی و تکروی و توانایی پایین در بازیهای تحت فشار و بدون توپ از نقاط ضعف این بازیکن به شمار می رود.

لوزانو که یکی از جذابترین گزینه های خارج از فوتبال اروپا بود در ابتدای فصل نقل و انتقالات تابستانی 2017 با مبلغ 8 میلیون یورو به پی اس وی آیندهوون پیوست. او در این فصل فرصت دارد تا با درخشش با شماره 11 پی اس وی در لیگ هلند و لیگ اروپا، بیش از پیش آوازه خود را بر سر زبانها بیاندازد.

درباره‌ی محمد نوپسند

عاشق مطلق فوتبال و هنرهای جنگی بیش از هفت سال است که روزانه بیش از سه ساعت در مورد فوتبال تحقیق می کنم. قطعیتی در مورد نوع نگاه فوتبالی خویش ندارم ولی حداقل مطمئن هستم در اینجا که حرف تکراری کمتر خواهیم زد.

پاسخی بگذارید