خانه / مقالات بازیکنان / معرفی ستاره های آینده فوتبال – کریستین پاون (Cristian Pavón)

معرفی ستاره های آینده فوتبال – کریستین پاون (Cristian Pavón)

گردآوری و تحریر: مهدی رامین
کاری از گروه فنی تاکتیکال آنالیز

 

مشخصات بازیکن

مشخصات بازیکن

آرژانتینی، راست پا، قد ١۶٩، وینگر راست، قرارداد تا ٢۰٢۰ ارزش در سایت ترانسفر مارکت ٨ میلیون یورو

کریستین پاون متولد ٢١ ژانویه ١٩٩۶ شهر کوردوبا می باشد. در سال ٢۰۰۴ به آکادمی اتلتیکو تالرس کوردوبا پیوست و در سال ۲۰۱٢ به تیم اصلی راه یافت. سرانجام در ٧ دسامبر ۲۰۱٣ اولین بازی رسمی خود را برای تالرس انجام داد و در مجموع ١٩ بازی برای تالرس به میدان رفت و ۴ گل در این تیم به ثمر رساند تا در تابستان ۲۰۱۴ با قراردادی به ارزش ١.٣ میلیون یورو به بوکاجونیورز بپیوندد.

کریستین مدت شش ماه به عنوان بازیکن قرضی در باشگاه کولون بازی کرد و در ۲۰ بازی موفق به زدن ٥ گل و ارسال ٥ پاس گل شد. پس از درخشش در کلون به بوکاجونیورز بازگشت. او از سال ۲۰۱٥ در ٥۴ دیدار برای بوکاجونیورز به میدان رفته است و در این بازیها، آمار ١٨ گل و ١٣ پاس گل از خود به جای گذاشته است. وی همچنین سابقه بازی در تیم های زیر ١٧ سال، زیر ۲۰ سال و المپیک آرژانتین را در کارنامه خود دارد.

کریستین پاون بازیکنی چند پسته است که توانایی بازی در تمامی پستهای هجومی را دارد. اما بهترین پستها برای او، وینگر راست و چپ در سیستم ۴-٢-٣-١ می باشد. دریبل زنی در مصافهای یک به یک، حرکت پا به توپ و تغییر مسیر ناگهانی، شوتهای از راه دور در هنگام حرکت با توپ، پاس های کوتاه و حرکت در فضا و فرار از کناره ها همگی از ویژگیهای بازی او می باشد.

کریستین شوتهای از راه دور قدرتمندی دارد. به عنوان یک وینگر در موقعیت های یک به یک با استفاده از سرعت، کنترل مناسب، دریبلهای در حرکت و حرکات فریبنده، گزینه های زیادی پیش روی خط حمله قرار می دهد و در مقابل، خواندن بازی و مهار کردن را برای مدافع مستقیم خود بسیار دشوار می سازد. کریستین همچنین توانایی بازیابی توپ در فاز دفاعی، پرس کردن حریف و راه اندازی سریع ضد حمله پس از بازپس گیری توپ را هم دارد که از ويژگیهای مورد علاقه مربیان با اندیشه تدافعی می باشد.

از سوی دیگر، کریستین به عنوان یک بازیکن هجومی، در چارچوب شناسی و قدرت تمام کنندگی ضعیف است که تنها ضعف عمده این بازیکن می باشد. همچنین پاسکاری و بازی ترکیبی او با اینکه ضعف خاصی ندارد اما هنوز به مرز پختگی نرسیده و نیازمند پیشرفت بیشتری است.

▫️تعدادی از باشگاههای اروپایی به کریستین پاون علاقه دارند. بعید است که او تا پایان مدت قراردادش در بوکاجونیورز بماند. با این حال همچنان باید پیشرفت کند و سرنوشت ناگزیر اوست که در آینده ای نزدیک به یک باشگاه اروپایی بپیوندد. البته اگر بخواهد روزی برای تیم ملی آرژانتین بازی کند.

درباره‌ی محمد نوپسند

عاشق مطلق فوتبال و هنرهای جنگی بیش از هفت سال است که روزانه بیش از سه ساعت در مورد فوتبال تحقیق می کنم. قطعیتی در مورد نوع نگاه فوتبالی خویش ندارم ولی حداقل مطمئن هستم در اینجا که حرف تکراری کمتر خواهیم زد.

پاسخی بگذارید