خانه / مقالات بازیکنان / معرفی ستاره های آینده فوتبال – عیسی دیوپ (Issa Diop)

معرفی ستاره های آینده فوتبال – عیسی دیوپ (Issa Diop)

Issa Diop

فرانسوی (اصلیت سنگالی)، مدافع میانی، قد ١٩۴، راست پا، قرارداد تا ٢۰٢۰، ارزش در سایت ترانسفر مارکت ۶ میلیون یورو

عیسی دیوپ متولد ٩ ژانویه ١٩٩٧ شهر تولوز فرانسه است. او نوه لیباسه دیوپ، نخستین بازیکن سنگالی تاریخ لیگ فرانسه است. او در سال ٢۰۰۴ به آکادمی بالما پیوست و پس از آن در سال ٢۰۰۶ به آکادمی باشگاه تولوز (زادگاهش) ملحق شد. عیسی اولین بازی رسمی خود را برای تولوز در تاریخ ٢٨ نوامبر ٢۰١٥ مقابل نیس انجام داد. در دومین دیدار رسمی خود مقارن با ٢ دسامبر ٢۰١٥، برای اولین بار گلزنی کرد. او تاکنون ٥۶ بار برای تولوز به میدان رفته و ۴ بار موفق به گلزنی شده است. وی در تمامی رده های سنی برای فرانسه بازی کرده است ولی تاکنون به تیم ملی بزرگسالان فرانسه دعوت نشده است.

عیسی دیوپ یک مدافع بلند قامت متوقف کننده است که مانع دریبل زنی مهاجمین می شود. او با توپ به راحتی حرکت می کند، با تمرکز بالای دفاعی عمل کرده و همواره برای قطع کردن و سد توپ اقدام می کند. وی همچنین در ارسالهای جناحی به خوبی توپ را دفع می کند. با توجه به ویژگیهای فیزیکی اش به خوبی وظایف دفاعی را در ضربات ایستگاهی انجام می دهد و همینطور هنگام حملات به خوبی اضافه می شود و مهره موثری است.

عیسی تمام ويژگیهای فیزیکی یک مدافع میانی را در اختیار دارد. قد بلند با هیکل تنومند و مهیب که برتری هوایی را برای تیم به ارمغان می آورد. او نقش متوقف کننده را به خوبی ایفا می کند، با شهامت در مقابل مهاجمان سرعتی و تکنیکی قرار می گیرد و با تکل های دقیق و به موقع، مانع ادامه حرکت آنها می شود. وی همچنین در قطع توپ، زمان بندی مناسبی دارد و به خوبی مانع پاس و شوتزنی مهاجمان حریف می شود. از دیگر نقاط قوت بازی عیسی، زدن ضربات اول در ارسالهای کناری و دفع توپ به موقع در مواقع اضطراری است. او همچنین به خوبی پا به توپ می شود که او را به یک چشم انداز ایده آل برای تیم های بزرگ تبدیل می کند.

به عنوان یک مدافع پابه توپ، هنوز توانایی و سرعت پاس عیسی دیوپ مناسب نیست و ممکن است مالکیت توپ را به حریف واگذار کند. او کماکان در این توانایی نیاز به پیشرفت دارد تا بتوان روی حرکات او در ضدحملات حساب باز کرد. از سوی دیگر آمار انضباطی عیسی دیوپ نگران کننده است، او مدافع خشنی به حساب می آید. در ٥۶ دیدار، وی ١۶ کارت زرد و ٢ کارت قرمز دریافت کرده است. عیسی باید دقت عمل و تمرکز بیشتری در مسابقات به خرج دهد تا مسابقات کمتری را به دلیل محرومیت از دست دهد.

عیسی دیوپ در فصل نقل و انتقالات تابستانی به تیمهای بزرگی چون چلسی و تاتنهام لینک شد اما در تولوز باقی ماند. در صورت تداوم درخشش در ترکیب تولوز، پیوستن به باشگاه های بزرگ اروپایی برای او دور از انتظار نیست. عیسی برای دعوت شدن به تیم ملی فرانسه کار بسیار دشواری در مقابل مدافعان نام آشنا و قدرتمند فرانسه، پیش رو دارد. برای این مهم او باید همچنان به پیشرفت خود ادامه دهد و روز به روز بهتر شود.

گردآوری و تحریر: مهدی رامین
کاری از گروه فنی تاکتیکال آنالیز

درباره‌ی محمد نوپسند

عاشق مطلق فوتبال و هنرهای جنگی بیش از هفت سال است که روزانه بیش از سه ساعت در مورد فوتبال تحقیق می کنم. قطعیتی در مورد نوع نگاه فوتبالی خویش ندارم ولی حداقل مطمئن هستم در اینجا که حرف تکراری کمتر خواهیم زد.

پاسخی بگذارید